A békéért imádkoztunk

2024. április 8-dikán csatlakozva a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének felhívásához, templomunkban, a Marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia búcsúnapján, különösen is nagy tisztelettel imádkoztunk a békéért.

A KÉSZ tagjai mellett velünk voltak egyházközségünk és az imakörök lelki vezetőnk, Tomanek Ferenc Áron atya, s lélekben azok a hívek, Rózsafüzér társulatunk tagjai, akik otthonukban mondták velünk, 17 és 18 óra között a középkori imádságot: „Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, áldott vagy te az asszonyok között és áldott a te méhednek gyümölcse Jézus…”.

Köszönjük szépen a megjelenteknek, ezt meghittséggel, áhítattal teli órát, melyben elhangzott az Úr angyala imádság, s felcsendült a Béke fejedelme népének pár sora:

„Szűz Mária Szíve, béke példaképe,…közbenjárónk légy te!… Szüntesd meg a világ háborgó tengerét… Békét adj szívünknek, békét családunknak, békét nemzetünknek, békét a világnak!”

Végezetül elénekeltük a Boldogasszony Anyánk (1774), régi magyar himnusz néhány versszakát.

Írta: Gálné Végh Edit

Fotó: Kiss Kálmán