Borszentelés Karácsony másnapján a Marcali plébániatemplomban

2022. december 26-án, karácsony másnapján, hétfőn a 9 órás szentmisén Kiss Iván c. prépost, plébános – a régi hagyományokat folytatva – idén is megáldotta az új borokat a Marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban.

A szőlősgazdák és a bortermelők minden évben ilyenkor magukkal hoznak fajtánként egy-egy palack bort az új termésből, hogy különféle nedűikre az éves munkájuk lezárásaként egyházi áldást is kérjenek.

A szentmise után, a templom előtti Boldog II. János Pál pápa téren Iván atya a forralt bort is megáldotta, melyet Gelencsér Róbert világi elnök és családja készített – ebben az évbe is – és kínálta a jelenlévőknek, természetesen azoknak, akik gyalog jöttek.

Az istentiszteleten közreműködött Balogh Bálint kántor és a Marcali Fény Gyermekei Katolikus Zenekar.