Az idén is megáldották az új borokat

Az idén is megáldották az új borokat

2019. december 26-án, csütörtökön, Karácsony másnapján, a 9 órás szentmisén – a régi hagyományoknak megfelelően – a Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános megáldotta az idei borokat a Marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban.

A szőlősgazdák ilyenkor mindig hoznak magukkal az idei termésből egy-egy palackot, hogy egyházi áldást kérjenek az új boraikra az éves munkájuk lezárásaként.

Az áldás előtt Bognár György, külön erre az alkalomra írt, saját szerzeményű versét szavalta el. A szentmise után pedig, a Boldog II. János Pál pápa téren Iván atya megáldotta a forralt bort is, melyet Gelencsér Róbert világi elnök és családja kínált a jelenlévő híveknek.

Az istentiszteleten közreműködött még Kozma Krisztián, Kazinczy-díjas versmondó, a Fény Gyermekei Zenekar, valamint orgonán Balogh Bálint kántor és hegedűn Jáki Zoltán.

Comments are closed.