Király Jenő templomatyát és dr. Gyulai Botond akolitust köszöntötték

Király Jenő templomatyát és dr. Gyulai Botond akolitust köszöntötték

2019. november 24-én, vasárnap a 9 órás szentmisén a plébániatemplomban Király Jenő templomatyát köszöntötték névnapja, és közelgő 70. születésnapja alkalmából.

Az egyházközség részéről Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános és Gelencsér Róbert világi elnök, a fiatalok képviseletében pedig Tóth Eszter Ágnes gratuláltak a meghatódott templomatyának, aki több évtizede tevékeny tagja a Marcali Római Katolikus Egyházközség Képviselő Testületének.

A szentmisén ugyancsak köszöntötték dr. Gyulai Botondot, akit Varga László kaposvári megyéspüspök előző nap (november 23-án) Kaposváron akolitussá avatott egy éves felkészülési idő után. Botond ezen túl Iván atyámnak segít a lelkipásztori munkában: igeliturgiát tarthat a marcali templomokban és áldoztathat a szentmiséken.

Comments are closed.