Hirdetések 2024. január 7.

Urunk megkeresztelkedése

1. A karitász csoport tagjainak megbeszélése a csütörtök esti szentmise után (kb. 17:30-kor) kezdődik a plébánián.
  2. A fatimai imaóra pénteken 16 órakor kezdődik a plébániatemplomban.
  3. A karácsonyi ünnepkör örömhíre, hogy „az Ige testté lett, és közöttünk lakott” (Jn 1,14). Ilyenkor kicsit „otthonosabban” gondolhatunk Istenre: az ő hajléka akár a miénk is lehet. Az ilyenkor szokásos szentelmény során, a ház megáldásakor közösen imádkozunk Istenhez az erényes otthoni életért és a gonosztól való oltalomért, majd meghintjük a ház akár összes helyiségét szenteltvízzel, hiszen Isten betölti a családi hajlékot, a közös életet; semmi nem idegen számára belőle. Aki szeretné otthona megáldását kérni, hagyja meg nevét, címét, elérhetőségét az irodában vagy a sekrestyében. Az otthon és a benne lakók megáldásának nincs költsége és minden évben lehet kérni. (Az áldásról bővebben ide kattintva lehet olvasni.)
  4. Urunk megkeresztelkedésének ünnepével zárul a karácsonyi idő és megkezdődik a nagyböjtig tartó évközi idő. Szombaton (jan. 13.) 9 órától segítséget kérünk a fenyőfák és a kültéri betlehem bontásában. Köszönjük előre is.
  5. Az iroda vezetékes telefonszáma a jövő héten még elérhető lesz, de utána csak a mobilszám marad (06 30 487 7541).