Pásztorjáték és éjféli szentmise a plébániatemplomban

2023. december 24-én vasárnap, Ádvent 4. vasárnapján, és egyben Szenteste, 23.15 órakor a hittanos tanulók pásztorjátékával kezdődött a karácsonyi ünnepség a Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomban.

A pásztorjátékban a Szentcsalád, angyalok, pásztorok és a napkeleti bölcsek (a néphagyományban: három királyok), valamint ferences szerzetesek is szerepeltek. A szépen sikerült műsort dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna hitoktatónő tanította be a gyermekeknek, melyen közreműködött a Marcali Fény Gyermekei Zenekar gitáros énekekkel.

Eztán kezdődött az éjféli ünnepi szentmise, melyet Tomanek Ferenc Áron plébános celebrált, aki szentbeszédében Jézus Krisztus születésének napján, a karácsony és a szeretet jelentőségéről beszélt.

Az istentiszteleten, orgonán Balogh Bálint kántor, valamint a zenekar tagjai: Ságvári Róbert (gitár, ének), Szabó Andrea (gitár, ének), Jáki Zoltán (hegedű), Dézsenyi Noémi fuvola, Niklai Zsuzsanna (ének) és Tóth Eszter Ágnes (ének) működtek közre.