Meggyújtották a 2023-as év harmadik ádventi gyertyáját

2023. december 16-án, ádvent harmadik szombatján 17 órakor kezdődött a Mikszáth iskolások ünnepi műsora, mely után a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplom előtti Boldog II. János Pál pápa téren lévő kültéri ádventi koszorún meggyújtották a harmadik gyertyát.

Az ünnepségen a Mikszáth iskola alsó tagozatos tanulóinak prózai-zenés-tános műsora – a mostani alkalommal is – igen sok érdeklődőt vonzott. Majd pedig Tomanek Ferenc Áron plébános beszélt a karácsonyra való előkészület részeként ádvent harmadik vasárnapjáról, miközben az iskola egyik diákja meggyújtotta a harmadik, rózsaszínű ádventi gyertyát és helyezte el a kültéri koszorún. Az ádventi ünnepség szentmisével zárult a Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomban.

A következő gyertyagyújtás egy hét múlva, december 23-án este a Marcali hittanos tanulók műsorával záródik.