Betegek világnapja Marcaliban

A világegyházban február 11-én tartják a betegek világnapját, melyet Szent II. János Pál pápa rendelt el elsőként 1992-ben. Azóta minden esztendőben, a lourdes-i jelenésének évfordulóján, így évről-évre Marcaliban is mindig megünneplik. A szombat esti, valamint a vasárnapi szentmiséken Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános ismét kiszolgáltatta a betegek szentségét az idős és beteg híveknek. Összesen mintegy 100 ember részesült Marcaliban, a lelki támogatásban, amely a betegségek elviseléséhez nyújt segítséget. Azok az emberek részesülhetnek ebben a kegyelemben, akik gyóntak és áldoztak, hosszú ideje valamilyen betegségben szenvednek, vagy elmúltak 60 évesek. Évente azonban csak egyszer lehet felvenni ezt a szentséget. A vasárnapi szentmisén, a plébániatemplomban Pántics Luca gimnazista elszavalta Óbecsey István: Szeressétek az öregeket című versét. Közreműködött a Fény Gyermekei Zenekar.