Hittanos farsang az X-házban

2018. február 10-én, szombaton délután 13 órától az X-ház nagytermében farsangi bált rendeztek a marcali hittanos gyermekek részére. A telt házas rendezvényre mintegy 100 diák jött el, többen a szüleikkel, vagy nagyszüleikkel együtt. Az alsó és felső tagozatos tanulókat Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános köszöntötte, aki örömmel említette, hogy már régi hagyománya van az igen népszerű jelmezes bálnak. A Katolikus Egyházban hamvazószerda előtti időszak még a vidámságé, majd utána következik a nagyböjt, a húsvétra való felkészülés ideje. Majd minden résztvevőnek jó szórakozást kívánva megnyitotta a mulatságot. Ezután a hitoktatók irányításával és az egyházközség fiataljainak közreműködésével megindult a jelmezverseny, ahol különféle ötletes maskarák vonultak fel, de voltak önálló csoportos produkciók is. A szülőkből verbuvált zsűri nehéz helyzetben volt, de végül a leleményes megoldásokat díjazták. Az eredményhirdetés és a nyeremények átadása után még tovább fokozódott a hangulat közös énekléssel, fánkevő-versennyel, valamint olyan ügyességi játékokkal, mint például a székfoglaló vagy a limbó. Végül tombolasorsolással zárult a rendezvény, melyen különféle ajándékokat, köztük édességeket, írószereket, füzeteket, játékokat stb. sorsoltak ki. A legnagyobb érdeklődést mégis talán a fődíj – egy nagyobb plüssmaci – iránt mutatták a gyermekek, melynek egy kislány lett a boldog tulajdonosa. A sok mozgásban megfáradt diákokat finomabbnál-finomabb szendvicsekkel, süteményekkel vendégelték meg, valamint teával és frissítőkkel kínálták meg, az egyházközség, a szülök és a hitoktatók jóvoltából. Köszönet érte mindenkinek!