Előrehozott Karácsony

Előrehozott Karácsony

Mivel az Egyházmegye főpásztora azt tanácsolta, hogy a híveket ne hagyjuk bizonytalanságban a karácsonyi szentmisék időpontjában és lehetőleg ne tartsunk éjféli szentmisét, helyette inkább egy más időpontot válasszunk.

Marcaliban is ezt a megoldást választottuk megelőlegeztük a karácsonyi örömhírt, előtte nap az esti órákban tartottuk meg az éjféli szentmisét, a járványügyi szabályok betartásával.

A szentmise elején megtörtént a jászolba helyezés, majd felhangzott a legtöbbet énekelt karácsonyi dal a Mennyből az angyal. A szentmisén elhangzott Ady Endre karácsonyi verse Kozma Krisztián előadásában. A szentmisén közreműködött a Fény Gyermekei Zenekar és Balog Bálint kántor.

A szentmiséről felvételt készített a Tavi tv, melyet karácsony napján és másnapján is 9 órakor leanak. Az ünnepek alatt karácsonyi miserend lesz marcali templomaiban. Vasárnap 9 órakor borszentelési szentmisére kerül sor.

Comments are closed.