Hirdetések, 2020. 03. 08.

1. Ma van Nagyböjt 2. vasárnapja.
  2. Pénteken 17 órakor fatimai ájtatosságot tartunk, 17.30-kor kezdődik a keresztúti ájtatosság, melyet az Engesztelő Imakör vezet, 18 órakor szentmise.
  3. Szombaton az esti szentmise után a plébániatemplom falánál lévő emléktáblánál emlékezünk a 48-as szabadságharc marcali nemzetőreire.
  4. A koronavírus megelőzése érdekében az MKPK templomi szabályokat vezetett be. Ami a hívekre vonatkozik:

– a templomba belépve nem nyúlunk a szenteltvíz tartóba, mert nincs benne szenteltvíz,

– a szentmise alatt nincs kézfogás,

– csak tenyérbe áldozunk (a bal tenyerünk fölé helyezzük a jobb tenyeret és az abba helyezett szentostyát mindjárt magunkhoz vesszük),

– a gyóntatószékben a rácson fóliával találkozunk,

– ügyeljünk templomból jövet-menet a kézmosásra!

5. A Magyar Katolikus Karitász tartós élelmiszer gyűjtést hirdet nagyböjtre március 15-től 22-ig. Már a jövő vasárnap lehet tartós élelmiszer hozni és a fatimai oltár elé helyezni. A gyűjtött élelmiszereket a karitász húsvét előtt osztja szét a helyi rászorulóknak.

6. Továbbra is adakozni lehet a Boldog II. János Pál pápa szobrára.

7. Május 30-án Egyházmegyei Napot szervez a Kaposvári Püspökség, melyre jelentkezni lehet Gelencsér Róbertnél.