Hirdetések, 2020. 02. 23.

Hirdetések, 2020. 02. 23.

  1. Ma van az évközi 7. vasárnap, az ország valamennyi katolikus templomában gyűjtés van a katolikus iskolák javára.
  2. Hétfőn 17 órakor a kommunizmus áldozataira emlékezünk a plébániatemplomban tartandó szentmisén, majd ünnepség a Hősök terén lévő 56-os emlékműnél.
  3. A héten hamvazószerda, este 17 órakor hamvazószerdai szentmise, hamuszenteléssel és hamvazással. Szigorú böjti nap!
  4. Pénteken megkezdjük a keresztúti ájtatosságokat. Az idén is a közösségek vezetik. Most pénzeken 16.30-kor a Jézus Testvérei Kisközösség imádkozza a keresztutat. Nagyböjt péntekjein hústilalom van!
  5. Az Egyházközség szervezésében Boldog II. János Pál pápát ábrázoló szobor készül a plébániatemplom elé. A szoborra adakozni lehet, készpénzben a plébánián, és banki átutalással a: 10403947-00026735-00000001 számlaszámon. Számlatulajdonos: Római Katolikus Egyházközség. Köszönjük a felajánlásokat!
  6. Az Eukarisztikus kongresszusra való jelentkezés elindult. Gelencsér Róbert világi elnököt jelöltem ki csoportvezetőnek, akinél jelentkezni lehet. Terveink szerint a kongresszusra szombati napon mennénk, amikor a Kossuth téri szentmiséről fáklyás körmenettel a Hősök teréig megyünk.
  7. Március 28-ára Apák zarándoklatát szerveznek Kaposváron. Az indulás 9 órakor lesz, a Szent Imre-templom elől Kaposszentbenedekre. A szervezők Marcaliból is várják a híveket.
Comments are closed.