Karácsonyi adományokat osztott a Karitász a rászorulóknak

Karácsonyi adományokat osztott a Karitász a rászorulóknak

2019. december 20-án, pénteken délután a Marcali Karitász Csoport a plébániatemplomba hívta a helybeli nehézsorsú családokat, és hajléktalanokat, akiket a közelgő ünnep alkalmával tartós élelmiszercsomagokkal ajándékozott meg.

A meghívottakat Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános fogadta, aki egy közös imádság és ének elhangzása után beszélt nekik Karácsony ünnepéről, majd szentképeket adott a jelenlévőknek. Ezután Sávoly Andrea, a Karitász Csoport vezetője és Szabó Gyula, a GAMESZ képviseletében köszöntötte a rászorulókat és kívánt mindenkinek áldott ünnepeket. Majd pedig az önkéntes segítők közreműködésével kiosztották az adományokat, melyet a katolikus hívek adtak össze, zömében az Erzsébet-napi gyűjtés során.

Az idei esztendőben 52 csomagot készítettek, amelyből az idén is a hajléktalanok, a GAMESZ szociálisan rászoruló közmunkásai, valamint hátrányos helyzetű, vagy éppenséggel a nagycsaládosok részesültek, akik hálásan megköszönték és nagy örömmel vették át az ajándékokat.

Comments are closed.