Marcaliban is megkezdődött az ökumenikus imahét

2018. január 21-én, vasárnap a 9 órás szentmisével vette kezdetét az ökumenikus imahét Marcaliban. A Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános celebrált ünnepi istentiszteletet. Fazekas Krisztián református lelkipásztor, pedig igét hirdetett a katolikus, református és evangélikus híveknek. Az idei évben, országszerte január 21-28. között tartják meg az ökumenikus imahetet a keresztények egységéért. Ennek anyagát a karibi keresztyén testvérek állították össze és a: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…” / „Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6) mondatokat választották jelmondatul. A marcali istentiszteleten a Fény Gyermekei Katolikus Zenekar, Balogh Bálint orgonán és Jáki Zoltán hegedűn működött közre. Az ökumenikus programsorozat szerdán, 17 órakor az X-házban közös Bibliaolvasással folytatódik; jövő vasárnap 17 órakor pedig a református-evangélikus templomban istentisztelettel fejeződik be, ahol Iván atya hirdet igét a gyülekezetnek. A szervezők minden jóakaratú embert szeretettel hívnak és várnak, akik együtt szeretnének imádkozni a Krisztushívők egységéért, valamint a keresztény/keresztyén megmaradásáért, ami világunkat sajnos napjainkban igencsak fenyegeti.